Kõnehäire
Osaline näohalvatus
Halvatud käsi
Elupäästev 112

Mobiilirakendused

Rahvusvahelised mobiilirakendused - Stroke Riskometer

Stroke Riskometer™ on ainulaadne ja kergesti kasutatav mobiilirakendus, mis võimaldab hinnata individuaalset insuldiriski järgmise viie või kümne aasta jooksul ning seda, mida saab riski vähendamiseks teha.

Rakendus annab kasutajale ülevaate ka südameataki, dementsuse ja diabeedi riskist.
Mobiiliäpp on inglise keeles ning saab alla laadida rakendustest App Store või Google Play.

Täpsem informatsioon mobiilirakenduse kodulehel.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Insuldipatsientidele ja nende lähedastele on Regionaalhaigla loonud mobiilirakenduse, mida saab tasuta allalaadida. Mobiiliäpp toetab insulti haigestunud inimest ja tema lähedasi uue elukorraldusega toimetulekul.

Insuldiäpi eesmärk on pakkuda tõenduspõhist teavet insuldijärgse elu ja toimetuleku kohta. Näiteks leiab sealt juhised, kuidas vähendada korduva insuldi riski ning kuidas halvatud kehapoolega inimese toimetulekut hõlbustada.

Lisaks saab äpis pidada interaktiivset vererõhupäevikut ning märkmikku, kuhu taastumise kohta märkmeid teha. Abi saamiseks suunab äpp otse kasulikele numbritele, aadressidele ja veebilehtedele, kuhu insuldist taastuja ning tema lähedased saavad vajaduse korral pöörduda.

Tasuta eesti- ja venekeelse rakenduse nimega Patient Journey saab alla laadida Google Plays või App Store’is.

Alla laaditud rakenduses tuleb valida teenuseosutajaks Põhja-Eesti Regionaalhaigla ning raviteekonnaks insult.

Ida-Viru Keskhaigla

Ida-Viru Keskhaigla koos oma koostööpartneritega on loonud insuldiprojekti raames raske isheemilise insuldiga patsiendi koduse hooldamise mobiilirakenduse, millesse on integreeritud patsiendi õendus-hooldustoiminguid ja kodust taastusravi toetavad õppevideod.

Mobiilirakenduse eesmärgiks on toetada patsiendi lähedast kodukeskkonnas abistamisel õendus-hooldus- ja koduse taastusravi (toitmine, nahahooldus, asendiravi jms) toimingutes.

Hetkel on mobiiliäpp testimise faasis ning kasutajateks on esialgu haigla pilootprojekti kaasatud patsiendid ja nende lähedased, lisaks ka õendusabi kliiniku personal/patsiendid ja nende lähedased, eesmärgiks patsiendi lähedaste abistamine ja võimestamine.

Lisainformatsioon haigla kodulehel!