Kõnehäire
Osaline näohalvatus
Halvatud käsi
Elupäästev 112

Täna keskendume ELi rahastatud uurimisprojektile ANGIE, mille eesmärk on välja töötada mikrorobotid sihipäraseks ravimite kohaletoimetamiseks, et lahustada verehüübeid (trombe) ägeda insuldi ravis.

ANGIE
ANGIE

Eesmärk on, et sellest saaks täiendav meditsiiniline protseduur trombide eemaldamiseks isheemilise insuldi korral. Nende insultide korral takistavad trombid aju verevoolu, põhjustades tõsiseid ja potentsiaalselt pöördumatuid kahjustusi. Ravimite kohaletoimetamine kohta, kus neid vajatakse, võib märkimisväärselt vähendada süsteemsete ja pikaajaliste kahjustuste riski, lahustades need ummistused kiiresti ja taastades verevoolu.

Projekti ühe osana töötas uurimisrühm välja oma patsiendi ajuveresoonte 3D-prinditud rekonstruktsioonid, mis põhinevad MRT-skaneeringutel, et tagada ANGIE ravimi kohaletoimetamine realistlikes tingimustes. 3D-modelleerimistehnoloogia tähendab seda, et mudelid suudavad täpselt kopeerida aju keerulist veresoonte süsteemi ja simuleerida tegelikke verevoolu tingimusi.

Selliste aju 3D-mudelite täpsuse tunnustamine meditsiiniringkondades tähendab seda, et need tehakse nüüd hariduslikel eesmärkidel kättesaadavaks, pakkudes realistlikku ja turvalist keskkonda insulti ravivatele arstidele oma oskuste lihvimiseks ning hõlbustades varasemat ja ulatuslikumat koolitust.

Lõppkokkuvõttes tähendab see edusamme, et rohkematel patsientidel on juurdepääs rohkematele elupäästvatele protseduuridele, mis saavad parandada insuldi ravi tulemusi.

Lisainformatsiooni saamiseks võtke palun ühendust e-posti aadressil
research@safestroke.eu või külastage projekti ANGIE veebisaiti.

Projekt ANGIE on rahastatud Euroopa Liidu Horisont 2020 Teadus- ja Innovatsiooniprogrammist toetuslepingu numbri 952152 alusel.


#BrainAwarenessWeek
#StrokeResearch
#StrokeAllianceforEurope
#lifeafterstroke