Kõnehäire
Osaline näohalvatus
Halvatud käsi
Elupäästev 112

TRUSTroke

Täna keskendume uuele projektile nimega TRUSTroke, mis kasutab tehisintellekti (AI) insuldijärgse elu parandamiseks.
TRUSTroke
TRUSTroke

Hetkeseisuga on võimalused ette pognoosida võimalikke tulevasi tüsistusi, mis võivad põhjustada insuldijärgset uuesti haiglasse sattumist, piiratud. Lahendusena arendab TRUSTroke täiustatud tehnoloogiat, mis aitab tervishoiutöötajatel, patsientidel ja hooldajatel prognoosida nii lühi- kui ka pikaajalisi isheemilise insuldi tulemusi.

Antud projektis koondavad uurimisrühmad kliiniliste muutujate informatsiooni kolme erineva Euroopa haigla patsiendiraportitest, tagades samal ajal privaatsuse ja turvalisuse kõrgeimate standardite ja protokollide järgimise kaudu. Tehisintellekti abil analüüsivad nad haiguse progresseerumise ja võimalike terviseriskidega seotud mahukat andmekogumit, et lõpptulemusel võimaldada suuremat personaliseerimist ja tõhusat pikaajalise insuldi käitlemist.

Projekti eesmärk on eelkõige vähendada riske, mis on seotud:

  • tõsiste terviseprobleemidega patsientide haiglast lahkumisel;

  • patsientide tervise halvenemisega, mistõttu nad peavad ootamatult haiglasse tagasi pöörduma;

  • probleemse liikumisega, mittetäieliku taastumise ja muude ebasoodsalt pikaajaliste tagajärjedega;

  • korduva insuldiga.

Kuulake meie kolme projekti juhtivat uurijat, kes räägivad meile rohkem sellest, mida nad loodavad saavutada:

Dr Carlos Molina
Hispaania Vall d’Hebroni uurimisinstituudi insultide uurimisrühma juht,
TRUSTroke projektijuhtDr Pietro Caliandro
Rooma Agostino Gemelli ülikooli polikliiniku neuroloog,
TRUSTroke WP6 Leader (kliiniline uuring)Dr Robin Lemmens
Belgia UZ Leuveni neuroloog,
TRUSTroke WP6 koostööpartner (kliiniline uuring)Euroopa Insuldiliidu Tegevjuht Arlene Wilkie ütles: "Üks pikaajalisi probleeme, millega insuldi üle elanud inimesed silmitsi seisavad, on ebakindlus oma tulevaste terviseprobleemide suhtes, sealhulgas võimalus saada korduv insult. Uus
tehisintellekti kasutav tehnoloogia aitab arstidel ja insuldi üleelanutel teha koostööd, et planeerida oma pikaajalist insuldijärgset taastumist tõhusamalt ning aitab arstidel ja insuldi üleelanutel teha koostööd, et planeerida oma pikaajalist insuldijärgset tõhusamat taastumist."

Lisainfo saamiseks võtke palun ühendust e-posti aadressil research@safestroke.eu või külastage projekti TRUSTroke veebisaiti.

Projekt TRUSTroke on saanud Euroopa Liidu rahastuse projekti Horizon-hlth-2022-stayhlth-01-two-stage raames, toetuslepingu nr 101080564 alusel.


#BrainAwarenessWeek
#StrokeResearch
#StrokeAllianceforEurope
#lifeafterstroke