Kõnehäire
Osaline näohalvatus
Halvatud käsi
Elupäästev 112

09.11.2021 Eesti Insuldipatsientide Seltsi Pressiteade

9. november 2021

Insuldihaiget motiveerivad professionaalne abi ja teadmised

"Kroonilistel haigetel on praegu topeltkoormus, et toime tulla lisaks enda haigusele veel tervist ohustavate covid19 viirustüvedega," sõnas Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees Elen Kirt. Insuldihaiged moodustavad olulise osa ohustatavast riskigrupist.

Koroonaviirus on varjutanud insulti haigestujate ja sellest taastujate probleemid, abivajaduse ja ravi kättesaadavuse. Viimase kahe aasta jooksul on haigete arv suurenenud. Eesti Insuldipatsientide Seltsi loojad, Elen Kirt ja Mari Levo kinnitavad: “Insuldihaiged ei tohi hätta jääda, sest meditsiinilise abi mittesaamine või hilinemine võib kaasa tuua inimeste liikumise- ja kõnevõime kadumise - puude. See omakorda lisab nii haigele ja tema perele, kui ka riigile väga olulisi kulutusi pikkadeks aastateks.”
Insult on raske ja invaliidistav ajuhaigus, mis haarab ja häirib kogu keha tööd – liikumist, rääkimist, mälufunktsioone, tajumist, nägemist.

On teada, et insult on maailmas suurim surma põhjustaja ning puude tekitaja. Eesti Insuldipatsientide Seltsi juht kinnitas: “Insuldi ja sellega kaasnevate terviseprobleemidega saab paremini toime tulla, kui tuntakse haiguse ennetamiseks ja edukaks taastumiseks vajalikke võimalusi ning leitakse toetust spetsialistide, pere ja lähedaste poolt. Selleks korraldab selts 12.novembril veebiseminari ”Teadmised motiveerivad.”

Seltsi eestvedajad rõhutasid, et insult on aasta aastalt üha efektiivsemalt ravitav. Märksõnadeks on siin professionaalse abi kiirus ning asjatundliku ravi- ja taastusravi kättesaadavus.

Infot seminari ja ning seltsiga liitumise kohta leiab Insuldiseltsi kodulehelt, Facebookist ja Instagramist.