Kohtumisest teeb kokkuvõtte Eesti Insuldipatsientide Seltsi esindaja ning Regionaalhaigla Patsiendinõukoja esimees Kätlin Madis.
Kohtumisel tutvustati organisatsiooni tegevust ning rolli puuetega inimeste huvide esindamisel. Samuti anti ülevaade omastehoolduse infopunkti projektist ning kuulati ettekannet reumasaadikute koolitusprojektist.
Mai lõpus toimus Viljandis haiglate patsiendinõukodade kohtumine, kus osalesid erinevate haiglate patsiendi ühenduste liikmed. Kohtumise eesmärk oli tutvustada patsiendinõukodade tegevust, jagada kogemusi ning luua uusi koostöösuhteid. Arutelud olid sisukad ja konstruktiivsed ning ühiselt leiti, et tulevikus võiks haiglate patsiendinõukodade vahel olla rohkem ühiseid algatusi Eesti tervishoiusüsteemi arendamiseks ning patsiendi hääle tugevamaks esindamiseks.
Juuni alguses tähistati üle Eesti rahvusvahelist patsiendipäeva. Insuldipatsientide Seltsi jaoks on see samuti oluline võimalus juhtida tähelepanu sellele, et tervishoius ei tohi keskenduda ainult diagnoosile – sama oluline on märgata, kuulata ja kaasata inimest ennast. Patsiendikeskne lähenemine aitab parandada nii ravikogemust kui ka tervisetulemusi.
Rahvusvahelise patsiendipäeva raames ilmus ka podcasti „Tervisepooltund“ saade, kus Insuldipatsientide Seltsi esindaja jagab oma kogemust ning räägib patsiendiorganisatsioonide olulisest rollist. Saates käsitletakse, kuidas ta endise patsiendina jõudis Insuldipatsientide Seltsi tegevusse ning miks on patsiendiorganisatsioonid väärtuslikud teadmiste, kogemuste ja toetuse allikad. Samuti julgustatakse inimesi olema aktiivsed ning otsima infot ja tuge just patsiendiorganisatsioonide kaudu.
Insuldipatsientide Selts jätkab tööd selle nimel, et patsientide kogemus ja hääl oleksid tervishoiusüsteemi arendamisel kuuldavad ning et insuldi läbi teinud inimesed ja nende lähedased leiaksid vajalikku infot, tuge ja mõistmist.
Autor: Kätlin MadisEesti Insuldipatsientide Seltsi Teadus- ja arendustiimi liige, kogemusnõustaja
Põhja-Eesti Regionaalhaigla patsiendinõukoja esimees